قانون کار جدید و جزییات قانونی قرارداد کار + آخرین تغییرات

این pdf با عنوان قانون کار جدید وجزییات قانونی قرارداد کار + آخرین تغییرات در دوازده فصل منتشر شده است . که فصل اول آن با عنوان (تعاریف و اصول کلی در قانون کار که شامل ۶ ماده) فصل دوم (قرارداد کار در قانون کار که شامل چهار مبحث با عناوین : تعریف قرارداد کار و شرایط اساسی انعقاد آن ، تعلیق قرارداد کار ، خاتمه قرارداد کار ، جبران خسارت از هر قبیل و پرداخت مزایای پایان کار ) فصل سوم (شرایط کار در قانون کار در  پنج مبحث با عناوین  : حق السعی – مدت کار- تعطیلات و مرخصی ها- شرایط کار زنان در قانون کار و شرایط کار نوجوانان) فصل چهارم (حفاظت فنی و بهداشت کار: مبحث اول- کلیات ، مبحث دوم –بازرسی کار ) فصل پنجم (آموزش و اشتغال : مبحث اول: کارآموز و مراکز کارآموزی – مبحث دوم: اشتغال ، مبحث سوم: اشتغال اتباع بیگانه) فصل ششم( تشکل های کارگری و کارفرمایی در قانون کار) فصل هفتم( مذاکرات و پیمان های دسته جمعی کار) فصل هشتم ( خدمات رفاهی کارگران) فصل نهم (مراجع حل اختلاف) فصل دهم( شورای عالی کار) فصل یازدهم ( جرایم و مجازات ها) فصل دوازدهم( مقررات متفرقه)

در ادامه قسمتی از متون این قوانین آورده شده است در صورت تمایل به مطالعه کامل متون این pdf می توانید بر روی لینک قرار داده شده در زیر متن کلیک کرده و به صورت رایگان بارگیری نمایید.

فصل اول- تعاریف و اصول کلی در قانون کار

ماده ۱ قانون کار

– کلیه کارفرمایان ، کارگران ، کارگاه ها ، موسسات تولیدی ، صنعتی ، خدماتی و کشاورزی مکلف به تبعیت ازاین قانون می باشند .

ماده ۲ قانون کار

کارگر از لحاظ این قانون کسی است که به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد، حقوق ، سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می کند .

ماده ۳ قانون کار

کارفرما شخصی است حقیقی یا حقوقی که کارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دریافت حق السعی کار می کند. مدیران و مسئولان و به طور عموم کلیه کسانی که عهده دار اداره کارگاه هستند نماینده کارفرما محسوب می شوند و کارفرما مسئول کلیه تعهداتی است که نمایندگان مذکور در قبال کارگر به عهده می گیرند . در صورتی که نماینده کارفرما خارج از اختیارات خود تعهدی بنماید و کارفرما آن را نپذیرد در مقابل کارفرما ضامن است .

 

برای دانلودکامل کتاب قانون کار جدید و جزییات قانونی قرارداد کار + آخرین تغییرات کلیک کنید.

درباره KavehAliani

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *